1Spędzając wakacje w Tunezji warto wybrać się do Kartaginy, starożytnego miasta, założonego przez Fenicjan w IX w. p.n.e. Zwiedzając Tunis koniecznie należy zwrócić uwagę na starą, zabytkową medynę, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hammamet jest zaś typowym kurortem nadmorskim z doskonale rozwiniętą infrastrukturą hotelową. Warto również wybrać się do Monastyru, malowniczego miasta portowego z zabytkową starówką oraz wspaniałą twierdzą obronną. Souuse zachwyca natomiast pełną uroku mediną, a wyspa Djerba przyciąga turystów bajkowymi piaszczystymi plażami, lazurową wodą oraz zabytkami sakralnymi miasta Homnt Souk.

Ciekawym miejscem jest niewątpliwie malowniczy przylądek Bon. Wyróżnia go piękne wybrzeże, niesamowite plaże, którymi można przechadzać się godzinami, a także ruiny osad fenickich, czy kamieniołomy.

Będąc w Tunezji warto zobaczyć Hammamet, to dosyć popularny region turystyczny, pełen gęstej roślinności. Można tu wypocząć, bowiem dzięki temu iż brak tu wieżowców czy też innych wysokich budowli panuje tu cudowny spokój, pełno jest zaś uroczych kawiarni czy restauracyjek. Dobrze jest też zwiedzić Międzynarodowe Centrum Kultury, a wśród atrakcji nie może zabraknąć kazby, czyli twierdzy, która znajduje się w samym centrum miasta. Czeka tam romantyczna Cafe Sidi Bou Said, w którym można napisać się doskonałej herbaty miętowej i zobaczyć zachód słońca.

Ten, kto pragnie cieszyć się właściwościami wód termalnych zaś powinien wybrać się do uzdrowiska Korbus. Kuszą podziemne łaźnie parowe, które mają swoją własną historię, a z klifów wydobywa się strumieniem siedem źródeł. Posiadają one najprawdopodobniej właściwości lecznice, a ich temperatura mieści się między pięćdziesięcioma a siedemdziesięcioma stopniami Celsjusza.

Tunezja zapewnia moc wrażeń miłośnikom nurkowania powierzchniowego, na których najwięcej atrakcji czeka w Tabarce i na północnym wybrzeżu kraju. Do popularnych sportów wodnych w Tunezji zalicza się również narciarstwo wodne, żeglarstwo oraz windsurfing. Niektóre hotele zapewniają zaś możliwość kajakarstwa oraz gry w siatkówkę lub koszykówkę.