Nadmorski kurort w Tunezji

Planując wakacje warto zastanowić się nie tylko nad krajem, do którego chcemy się wybrać, ale również lepiej poznać konkretne miejscowości i to, co mogą nam zaoferować. Nie inaczej jest w przypadku coraz popularniejszej Tunezji. Nie da się bowiem ukryć, że nadmorskie kurorty w Tunezji znacząco różnią się między sobą. Warto więc postawić na miejscowość, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dla miłośników pięknych plaż

Tunezja - PlażaBardzo wiele osób, które wyjeżdżają do Tunezji nastawia się głównie na spędzanie czasu na pięknych, malowniczych plażach, korzystanie z pogody i dostępu do sportów wodnych. Jakie miejscowości na wczasy w Tunezji są im to w stanie zapewnić?

Przede wszystkim Hammamet, w którym znajdziemy piękne i szerokie piaszczyste plaże okolone drzewami cytrusowymi. Miłośnicy plażowania doskonale poczują się również w Dżerbie. Jest to znany ośrodek turystyczny, w którym znajdziemy wodę ciepłą przez cały rok oraz piękne błękitne morze i plażę wprost stworzoną do wypoczynku. Warto również poznać plaże Bizerty, gdzie woda jeziora Bizerta łączy się za pomocą kanału z wodami Morza Śródziemnego.

Dla nastawionych na zwiedzanie

Nie wszyscy chcą jednak jedynie biernie wypoczywać. Bardzo wiele osób planując wakacje ma nadzieję na zobaczenie czegoś ciekawego i niepowtarzalnego. Jakie miejscowości w Tunezji wybrać w takim przypadku?

Z całą pewnością warto spędzić urlop w Sousse. Jest to bowiem interesujące stare miasto z cennymi zabytkami, które potrafią naprawdę zafascynować. Nie ma w tym nic dziwnego, tamtejsza medina wpisana jest przecież na listę UNESCO.

Kolejną propozycją dla osób, które chcą obcować z tradycją i kulturą regionu jest Nabeul z urokliwą częścią starego miasta.

Jak więc widać Tunezja to wspaniały kraj pełen różnorodności a tamtejsze kurorty wakacyjne są w stanie zaoferować nam wypoczynek na najwyższym poziomie. Pozostaje jedynie zdecydować się na konkretne miejsce i spędzić doskonały czas pełen wspaniałych chwil.