teatrTunezja pełna jest niespodzianek i miejsc, które głęboko zapadają w pamięć. Turystyka jest tu pięknie wpleciona w muzułmańską kulturę, co dodatkowo uatrakcyjnia te tereny. Można tu wypocząć na piaszczystych plażach lub też spędzić czas aktywnie, nurkując w rafie koralowej czy zwiedzając poszczególne miasta.

Warto wybrać się do stolicy Tunezji – Tunis, które łączy w sobie śródziemnomorski czar z przedsiębiorczością. Co roku zjawiają się tu miliony turystów i każdy znajduje tu coś dla siebie. W Tunis czeka chociażby Avenue Habib Bourguiba, przepiękna aleja porównywalna do Pól Elizejskich. Dochodząc do Place du 7 Novembre, który znajduje się w górnej części bulwaru, można podziwiać nadzwyczajny zegar. Poza tym pełno tu straganów z kwiatami, pięknych drzew dających cień, restauracyjek, ciastkarni, jest i katedra, stary teatr czy hotel Africa Meridien.

Będąc w Tunisie koniecznie należy odwiedzić Muzeum Bardo, jest ono bowiem jednym z najlepszych muzeów archeologicznych na świecie. Ma on specyficzny charakter, nieco mroczny. Można tu podziwiać fenickie znaleziska, które pochodzą z VII-III wieku p.n.e. oraz wiele innych z przeróżnych okresów.

Wybierając się już na przedmieścia Tunisu, nieco na północ, dociera się do ruin Kartaginy, gdzie znajdują się również hotele i piękne wille. Warto zobaczyć chociażby port czy też starą Katedrę Francuską. Na odwiedziny czeka również Muzeum Narodowe oraz pozostałości amfiteatru, czy łaźnie Antoniusza. Ostatni atrakcja to fundamenty stanowiące aż 3,5 ha. Bardziej w głąb lądu Avenue de 7 Novembre znajdują się zaś łaźnie Gargiliusza oraz teatr Hadriana.