Port_SousseWarto zawitać na wczasy do Tunezji by zobaczyć pełne uroku miejscowości. Które z nich są szczególnie warte zwiedzenia podczas najbliższego urlopu?

Perełką Tunezji jest niewątpliwie Sousse, gdzie znajduje się ważny port morski, jeden z najstarszych na świecie oraz wiele niesamowitych miejsc. Stare Miasto otoczone jest murem pełnych znaczących zabytków. Warto zobaczyć najstarszy klasztor obronny ribat, czy też pochodzący z VIII wieku Wielki Meczet. Na zaciekawionych kulturą i sztuką czeka Muzeum Archeologiczne z takimi skarbami jak np. kolekcja rzymskich mozaik.

W Tunezji czeka także piękne miasto podróżników – Kairuan. To zarazem jedno z siedmiu świętych miast islamu. Kiedyś był siedzibą władców arabskich, a obecnie ukazuję tradycję oraz kulturę islamską Afryki Północnej. Jego barwy zachwycają. W mieście tym na uwagę zasługuje meczet będący najstarszą świątynią w północnej Afryce.

251594529_5d15825f82_oNie da się pominąć także ruin starożytnego miasta Dugga, które ukazuje życie Rzymian sprzed wielu stuleci. Układ mauzoleum pochodzi z okresu przedrzymskiego, a zachwycający Kapitol przyciąga odwiedzających. Lśni on w słońcu, niezwykle wysoki unosi się nad miastem. Warto zobaczyć także teatr zbudowany sprzed 2 tysięcy lat, do którego można wybrać się w lipcu i sierpniu na spektakle w ramach Festiwalu Teatru Klasycznego.

Na turystów czeka także Safakis, drugie co do wielkości miasto Tunezji, gdzie znaleźć można niezwykle piękną medynę. Do pozostania w tym miejscu zachęca cisza i spokój, bowiem nie jest to miejsce jakoś szczególnie znane, można więc uciec tu od zgiełku i tłumów.