brzegNiesamowitym, najbardziej wysuniętym na północ krajem kontynentu afrykańskiego jest słoneczna Tunezja, miejsce, które rokrocznie odwiedza mnóstwo turystów pragnących nie tylko odpocząć wśród pięknych plaż i ciepłego morza, lecz również zobaczyć miejsca, których nie ma nigdzie indziej na świecie. Tunezję otacza z jednej strony Algieria, a z drugiej Libia. I choć jej powierzchnia jest prawie dwukrotnie mniejsza od Polski to atrakcji tu nie brak.

Najważniejszymi zabytkami Tunezji są m.in. wspaniałe termy cesarza Antoniusza oraz rzymski teatr i amfiteatr w Kartaginie. Na uwagę zasługuje również potężna twierdza obronna w Monastyrze. Tunis przyciąga zaś okazałym zespołem pałacowym Bardo, licznymi meczetami oraz wpisaną na listę UNESCO medyną. Przebywając w Sousse warto zaś zobaczyć Wielki Meczet z VIII w. oraz kazbę i bogato wyposażone Muzeum Archeologiczne.

Najlepiej wybrać się do Tunezji samolotem, bowiem lot trwa zaledwie trzy godziny i już można cieszyć się urokami tego kraju. Latem temperatura sięga tu około 25 stopni Celsjusza, a później się obniża. Piękne Morze Śródziemne, które opływa Tunezję zaprasza do długich kąpieli, a plaże na relaks wśród promieni słońca.

Wybierając się do Tunezji nie trzeba pamiętać o wizach, chyba że planuje się pobyt, który miałby trwać dłużej niż 90 dni. Obowiązkowo należy posiadać paszport, który ma ważność co najmniej trzech miesięcy. Nie trzeba również martwić się szczepieniami, bowiem w Tunezji nie występuje zagrożenie epidemiologiczne.

Tunezja należy do klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się on gorącymi i suchymi latami oraz wilgotnymi, łagodnymi zimami. Lata w Tunezji są dla prawdziwych miłośników słońca, bowiem średnia temperatura to około 28 stopni Celsjusza, w zimie natomiast spada do około 10. Najwyższą zanotowaną temperaturą jest zaś 50 stopni Celsjusza. W górach można zaobserwować śnieg i właściwie tylko tam.