12Penetrując Tunezję dalej, kierując się na południe widać jak góry stopniowo obniżają się. Krajobraz zmienia się w równinny, a dokładniej w równinę Sahelem. Między jednym widokiem a drugim zaś można podziwiać Step Tunezyjski. Całą równinną krainę otacza zaś Dahar – wyżyna pustynna, w której znajduje się Ksour i Demer, niezbyt wysokie górskie pasma, mają one bowiem zaledwie 700 metrów n.p.m. Równiny miejscami zmieniają się w depresje, są one pozostałością po zatoce morskiej. Tereny te obfitują także w ogromne słone jeziora przypominające bagna, które zwie się szoty. Wysychają one w bardziej słonecznych porach roku, a największym z nich jest Szott al – Dżarid.

Na północy natomiast czeka piękne skaliste i strome wybrzeże wzdłuż którego można spacerować plażami pełnymi złotego piasku, a w zatokach znajdują się wysepki o różnej wielkości. Najpopularniejszą wyspą jest Dżerba, a całą grupą – Kerkenna. Warto je zobaczyć.

Kierując się bardziej na wschód można zauważyć nizinę Dżafara, nieco pofałdowaną, na południowym krańcu zaś czeka pustynia Remel El Abiod, która należy do Sahary. Można też zaobserwować wydmy Wielkiego Ergu Wschodniego. Co ciekawe na Saharze prócz przejażdżki na wielbłądzie czekają również inne atrakcje, takie jak wycieczki szlakiem dawnych karawan niewolników, czy też śladami twórców „Gwiezdnych Wojen”, bowiem właśnie tutaj kręcono tę kultową ekranizację.