13Najlepiej wybrać się do Tunezji między początkiem maja a końcem października. Maj bowiem to przyjemne ciepło bez zbytnio wysokiej temperatury, a także mniejsza ilość turystów. Najwięcej odwiedzających wybiera wtedy baseny, jest bowiem sporo miejsca, a woda w morzu nie jest jeszcze na tyle ciepła, by się w nim kąpać.

W czerwcu jest już nieco cieplej, jednakże prawdziwy upał czeka na turystów w lipcu oraz sierpniu, po czym stopniowo opada we wrześniu. Warto dopasować czas odwiedzenia Tunezji do wymagań, bowiem gorące słońce sprzyja plażowaniu czy nocnym wypadom i długiemu przebywaniu w morskich toniach, łagodniejsza temperatura zaś jest idealna na zwiedzanie kraju. Dlatego też dla tych, którzy pragną coś zobaczyć najodpowiedniejszymi miesiącami będą: marzec, kwiecień, październik oraz listopad.

Najmniej odwiedzających jest w zimie, kiedy to temperatura spada nawet do 3 stopni Celsjusza, bowiem brak słońca raczej nie zachęca do wyjazdu w miejsce, gdzie jego gorące promienie są pożądane.

Klimat zmienia się też w Tunezji w zależności od miejsca. Wybierając się bardziej na południe trzeba się już spodziewać bardziej suchego i gorącego klimatu niż na północy. Istnieją tu także obszary gdzie nawet przez kilka lat nie można doczekać się deszczu. Na południu średni opad roczny to 150 mm, a na północy 1000 mm. Z Sahary wieje wiatr zwany sirocco, który często bywa uciążliwy, jest bowiem suchy i gorący. Wieje on z kierunku południowego lub południowo-wschodniego.

Tunezja to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Nie ma się czemu dziwić, można tu poznać odmienna kulturę, wspaniale się bawić, a także wypocząć, gdy pogoda najbardziej temu sprzyja.